Yhteystiedot

Yhteystiedot

Sijainti


Tulevaisuuden sairaala OYS 2030 projektitoimisto
OYS, Leivonkaari L3
Sisäänkäynti A5:5, 2 krs.

Postiosoite


Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri
Tulevaisuuden sairaala OYS 2030 projektitoimisto
PL 50
90029 OYS

Ohjelmajohtaja
Kari-Pekka Tampio
puh. 040 151 4005
kari-pekka.tampio@ppshp.fi

Rakennuttajainsinööri
Juha Mäkelä
puh. 040 582 8336
juha.makela@ppshp.fi

Suunnittelukoordinaattori
Teemu Moilanen
puh. 040 563 0890
teemu.moilanen@ppshp.fi

Projektisihteeri
Heidi Takaluoma
puh. 040 126 4317
heidi.takaluoma@ppshp.fi

Projekti-insinööri
(Hankinnat)

Soile Juusola
puh. 040 179 7948
soile.juusola@ppshp.fi

Palvelumuotoilija
Teemu Kemilä
puh. 040 637 8926
teemu.kemila@ppshp.fi

Projektipäällikkö
(Toiminnallinen suunnittelu)

LT, Synnytys- ja naistentautien erikoislääkäri
Kati Ojala
puh. 040 744 1688
kati.ojala@ppshp.fi

Projekti-insinööri
(Tekninen sunnittelu)

Ari Toivonen
puh. 040 582 7611
ari.toivonen@ppshp.fi

Palvelumuotoilija
Satu Ruonaniemi
puh. 040 637 8927
satu.ruonaniemi@ppshp.fi

Projektipäällikkö
(Toiminallinen suunnittelu)

KNK erikoislääkäri LT
Tuomas Holma
puh. 040 562 2572
tuomas.holma@ppshp.fi

Päävalvoja
Arto Ollikainen
puh. 040 730 2603
arto.ollikainen@ppshp.fi

Projekti-insinööri
(Logistiikka)

Tiina Savela
puh. 040 565 5709
tiina.savela@ppshp.fi